دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم: 56746602

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

8 دلیل خاموش شدن نمایشگر یخچال

یکی از موارد مهم در عیب‌یابی یخچال توجه به عملکرد نمایشگر یخچال است. از کار افتادن ناگهانی صفحه نمایش یخچال یکی از مشکلات رایج و متداول یخچال فریزر است. اما دلایل اصلی خاموشی نمایشگر یخچال چیست؟

از کار افتادن نماشگر یخچال دلایل زیادی دارد. از مشکل کوچکی مانند نوسانات برقی گرفته تا یک مشکل بسیار جدی مانند خرابی ترموستات، سوختن برد الکترونیکی و… اما چگونه باید مشکل اصلی را تشخیص داد؟ و در جهت رفع آن اقدام کرد.

در این مقاله 8 دلیل اصلی خاموش شدن صفحه نمایشگر یخچال را بررسی کردیم و در اختیار شما عزیزان قرار داده‌ایم که برای عیب‌یابی و تعمیر نمایشگر یخچال باید به آنها توجه کنید. با ما همراه باشید.

نمایشگر یخچال
تنظیم نمایشگر یخچال

8 علت خاموش شدن نمایشگر یخچال

از کار افتادن نمایشگر یخچال فریزر و یا خاموش نشدن صفحه نمایش یخچال دلایلی زیادی می‌تواند داشته باشد. در اینجا به 8 دلیل اصلی خاموشی نمایشگر یخچال اشاره کرده کرده‌ایم که عبارتند از:

  1. نوسان و قطع شدن جریان برق
  2. افزایش دمای یخچال
  3. خرابی سنسور یخچال
  4. خرابی برد یخچال
  5. خرابی ترموستات یخچال
  6. مشکل سیم کشی دستگاه
  7. خرابی سوئیچ درب یخچال
  8. خرابی صفحه‌ی نمایشگر

 نوسان و قطع شدن جریان برق

نوسان برق در خاموش شدن نمایشگر یخچال نقش مهمی دارد. در صورت قطع و وصل شدن جریان برق نمایشگر از کار می‌افتد. اولین کاری که هنگام خاموش شدن صفحه نمایش یخچال باید انجام دهید چک کردن جریان برق است. اتصالی در کابل برق می‌تواند به برد یخچال و یا سیم‌کشی داخلی آن صدمه بزند و باعث از کار افتادن نمایشگر شود. از سالم بودن محافظ، پریز برق و دوشاخه کابل یخچال مطمئن شوید. قطعی کابل برق یخچال، سوختن محافظ و یا پریدن فیوز برخی از دلایل خاموش شدن صفحه نمایشگر است.

افزایش دمای یخچال

در برخی از یخچال‌ها هنگامی که دمای یخچال از حالت طبیعی و نرمال خود خارج می‌شود و رو به افزایش می‌رود نمایشگر به طور خودکار خاموش می‌شود. این یک هشدار برای شماست تا دمای یخچال خود را تنظیم کنید یا اگر مشکل دیگری دارد آن را برطرف کنید. با افزایش دمای یخچال اگر نمایشگر همچنان روشن بماند یخچال شما دچار آسیب‌های جدی‌تری می‌شود. حتی ممکن است صفحه نمایشگر یخچال به طور کامل بسوزد و از بین برود. به همین دلیل تغییرات دمای یخچال را حتما چک کنید.

خرابی سنسور یخچال

در یخچال فریزرها و یخچال‌های ساید جدید سنسورهایی وجود دارد که وظیفه این سنسورها سرد نگه داشتن یخچال و یخ سازی است. در نتیجه با از کار افتادن سنسورها عمل یخ سازی یخچال متوقف می‌شود و مجدد با مشکل افزایش دمای یخچال رو به رو می‌شویم. در نهایت صفحه نمایشگر یخچال از کار می‌افتد و خاموش می‌شود. برای چک کردن سلامت سنسورهای یخ ساز یخچال باید از یک تعمیرکار باتجربه کمک بگیرید.

خرابی برد یخچال

برد الکترونیکی یخچال در واقع همان صفحه نمایشگرای است که بر روی درب یخچال یا پشت آن نصب شده است. با بررسی درب یخچال اگر از سالم بودن سیم کشی و سویچ درب یخچال مطمئن هستید به احتمال زیاد برد یخچال شما صدمه دیده است. در صورت خرابی برد یخچال صفحه نمایش به طور کامل از کار می‌افتد و مشکلات دیگری نیز برای برد شما به وجود می‌آید. برد یخچال هسته مرکزی یخچال به حساب می‌آید. نصب و عملکرد برد الکترونیکی یخچال‌ها با توجه به نوع و برند آنها متفاوت است. اتصالات مربوط به برد دستگاه و آیتم‌های دیگر برای عیب‌یابی دقیق‌تر باید چک شود.

خرابی ترموستات یخچال

ترموستات در هر دستگاهی گرمای موتور وسیله را مورد بررسی قرار می‌دهد و زمانی که دستگاه بیش از حد توان داغ شود. ترموستات می‌تواند دستور خاموش شدن موتور دستگاه را بدهد. اگر ترموستات به خوبی کار نکند و خراب باشد دستوراتی که صادر می‌کند حتما اشتباه می‌شوند. این اشتباهات عملکرد یخچال و فریزر را به مرور زمان کاهش می‌دهد که خاموشی نمایشگر یخچال از این موضوع جدا نیست.

صفحه نمایش یخچال
تعمیرات نمایشگر یخچال

مشکل سیم کشی دستگاه

مشکلات یخچال ساید بای ساید، ارتباط مهمی با خرابی سیم‌ها دارد. در صورتی که صفحه نمایش یخچال ساید بای ساید یا یخچال فریزر شما خراب باشد اطلاعات اشتباه را نشان می‌دهد به احتمال زیاد مشکل از شل بودن و عدم اتصال سیم‌ها است. در نتیجه ممکن است صفحه نمایش اصلا روشن نشود و یا صفحه لمسی آن از کار بیافتد. یا باعث خاموش و روشن شدن صفحه نمایش یخچال شود.

در این صورت باید سیم کشی مربوط به درب دستگاه و برد یخچال و برد نمایشگر توسط تیم فنی و تعمیرکاران متخصص بررسی شود. در صورت آسیب دیدگی سیم‌ها، سیم‌ها باید تعویض شوند. همچنین باید بررسی کنید که سیم‌ها اتصالی نداشته باشند.

خرابی سوئیچ درب یخچال

زمان باز کردن درب یخچال نمایشگر روشن می‌شود. اگر این اتفاق نیافتد به این معنی است که سوئیچ درب یخچال خراب شده است. هنگام خرابی سوئیچ درب یخچال نمایشگر متوجه باز و بسته شدن درب یخچال نمی‌شود. هنگام بروز این مشکل سنسورها باید تعویض شوند. بخاطر داشته‌ باشید در حالت طبیعی پس از گذشت 8 دقیقه از باز بودن درب نمایشگر باید به طور خودکار خاموش شود.

خراب شدن صفحه‌ی نمایشگر

خراب شدن صفحه‌ی نمایشگر  ممکن است بر اثر ضربه، نفوذ آب داخل صفحه نمایشگر باشد. برای رفع این مشکل در درجه اول باید صفحه نمایش را ریست کنید. اگر با ریست کردن مشکل برطرف نشد کار را به تعمیرکار باتجربه بسپارید.

تعمیر نمایشگر یخچال فریزر

هنگام خاموش شدن صفحه نمایش یخچال و فریزر بهتر است جریان برق را قطع کنید و به مدت پنج دقیقه منتظر بمانید و دوباره یخچال را به برق متصل کنید. با انجام این کار و ریست کردن دستگاه امکان دارد صفحه نمایش دوباره کار کند و نیازی به درخواست تعمیر و اعزام تعمیرکار به محل نباشد.

توصیه ما به شما این است که از تعمیرکاران با تجربه و مجرب که در حوزه تعمیرات یخچال فریزر و یخچال ساید تخصص دارند برای رفع مشکل خود کمک بگیرید. در صورت خرابی نمایشگر همچنین عیب‌یابی و تعمیر نمایشگر یخچال درخواست تعمیر خود را در بخش تعمیر و نگهداری لوازم خانگی اعلام کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *